Kategorie
Blog

Istnieje wiele aplikacji na smartfony czy tablety. Dzięki odpowiedniej aplikacji codzienne życie można znacznie uprościć. Obszary zastosowań obejmują sport , odżywianie i produktywność , aplikacje rozrywkowe , gry i transmisje strumieniowe, aż po specjalne narzędzia dla Twojego urządzenia mobilnego. Ale które aplikacje pomagają Ci niezależnie w podróży? Te aplikacje nawigacyjne są warte bliższego przyjrzenia się.

5 najlepszych aplikacji nawigacyjnych: praktyczne alternatywy dla Google Maps

Czy to nawigacja w prywatnym samochodzie, czy korzystanie z lokalnego transportu publicznego: Internet oferuje szeroką gamę aplikacji do nawigacji w podróży. Przede wszystkim dostawcy aplikacji mobilnych przyswoili sobie sektor nawigacji.

Aplikacje nawigacyjne są obecnie poważną konkurencją dla uznanych producentów samochodowych systemów nawigacyjnych, takich jak TomTom, ale czym różnią się różne aplikacje do planowania tras i jakie dodatkowe funkcje czynią je wyjątkowymi? Poniżej znajduje się przegląd liderów rynku Map Google i czterech najpopularniejszych alternatyw dla systemów Android i iOS :

 

Aplikacja Koszt Funkcje korzyść Niekorzyść
1. Mapy Google za darmo Planowanie trasy pieszo, rowerem, transportem publicznym lub samochodem; korki i objazdy w czasie rzeczywistym; Znajdź POI (miejsca zainteresowania = angielski dla interesujących miejsc, takich jak restauracje itp.). Udostępniaj lub zapisuj swoją lokalizację w czasie rzeczywistym (np. aby znaleźć swój samochód lub znajomych), zapisz materiał mapowy i uzyskaj do niego dostęp offline (bez Wi -Fi ); Widok ulicy Google; Link do usługi wspólnego przejazdu odchudzona wersja offline (mniej funkcji) i brakujące ostrzeżenia o prędkości, a także: śledzenie – czyli nagrywanie – tras
2. HERE WeGO za darmo Planowanie trasy samochodem, rowerem lub transportem publicznym; instrukcje transferu i taryfy; szukać miejsca parkingowego; Informacje o celownikach w aparacie telefonu komórkowego Zadzwoń taksówką z sygnałem GPS z aplikacji ; Tryb offline oszczędza ilość danych; Mapy wnętrz, takie jak B. dla lotnisk Nie można regulować widoku mapy (kierowcy samochodów widzą również lokalny transport publiczny; piesi nie mogą obracać mapy w kierunku jazdy); brak wyświetlania punktów POI podczas prowadzenia po trasie
3. TomTom Go Mobile 75 km/miesiąc bezpłatnie; lub 5,99 euro miesięcznie lub 19,99 euro rocznie Autonawigacja, w tym wersja offline; Wyświetlanie m.in. stacji benzynowych, stacji paliw i parkingów; ostrzeżenie o fotoradarach

 

POI itp. dostępne również w trybie offline; asystent dynamicznego pasa ruchu płatne za więcej kilometrów; tylko jako system nawigacji samochodowej
4. Waze za darmo planowanie trasy samochodem; Powiadomienie o zamknięciach dróg/ placach budowy; bezpośredni objazd na alternatywną trasę aktualność porównywalna z Google Maps (duża grupa użytkowników w sieci); wyświetlanie ceny paliwa w aplikacji; szczególny nacisk na personalizację i prywatność

 

Brak asystenta pasa ruchu i wersji offline; Załamanie wskazówek dotyczących trasy przy złej sieci
5. Sygic Licencja europejska 79,99 EUR; Licencja światowa 99,99 EUR) Nawigacja GPS dla pieszych i kierowców Bezpieczeństwo (rejestrator, ostrzeżenia o prędkości) i oszczędności (fotoradary, stacje benzynowe, offline przeciwko roamingowi) Koszty; czasochłonne i czasami nieudane wyszukiwanie

Aplikacje mobilne – dostosowane do Twoich potrzeb

Wybór aplikacji mobilnych do podróży nie ogranicza się do funkcji planowania trasy i nawigacji. Istnieją również bardzo specyficzne aplikacje, które wybierasz zgodnie ze swoimi potrzebami i preferencjami.

Tryb offline: oszczędzaj ilość danych i co

Kluczowym problemem wielu użytkowników jest dostępność wersji offline aplikacji nawigacyjnych. Ponieważ istnieją pewne godne uwagi wady korzystania wyłącznie z takich aplikacji online:

 • Zużycie baterii i danych (zwłaszcza w widoku terenu i w czasie rzeczywistym)
 • Zależność od połączenia z siecią komórkową
 • Opłaty roamingowe za korzystanie z Internetu w krajach spoza UE
 • Brak dostępności w krajach spoza UE z umowami z niemieckimi operatorami telefonii komórkowej

Z tych i innych powodów prawie wszystkie aplikacje nawigacyjne są teraz wyposażone w funkcję offline. Oznacza to: planujesz podróż i pobierasz wskazówki dotyczące trasy. Aby to zrobić, podłącz telefon komórkowy do bezpiecznej sieci WLAN i wygeneruj plik PDF z trasą od punktu początkowego do miejsca docelowego, w tym w razie potrzeby z przystankami pośrednimi.

Możesz wywołać tę mapę podczas podróży, nawet jeśli nie możesz połączyć się z siecią komórkową lub WLAN . Jedynym wymogiem do nawigacji w trybie offline jest lokalna pamięć telefonu lub tabletu. Urządzenie musi mieć wystarczająco dużo miejsca, aby zapisać mapy offline.

Bezpieczna nawigacja bez gromadzenia danych: beztroska podróż z odpowiednią aplikacją do podróży

Kolejnym ważnym interesem jest ochrona własnej prywatności i danych osobowych. Przede wszystkim własna lokalizacja w determinacji w czasie rzeczywistym niesie ze sobą ryzyko nadużycia zarówno przez korporacje, takie jak Facebook i Google , które gromadzą te wrażliwe dane, jak i przez nieuprawnione osoby trzecie.

Aplikacje offline do planowania tras są również opłacalne jako alternatywa dla klasycznych systemów nawigacyjnych, aby uniknąć śledzenia. Ponadto istnieją specjalne aplikacje nawigacyjne jako alternatywa dla Google Maps, które wyraźnie powstrzymują się od korzystania z Big Data (ogromnej ilości danych, które są wykorzystywane zarówno do celów komercyjnych, jak i naukowych).

Te aplikacje współpracują z materiałem z projektu OpenStreetMap. To projekt, który motywuje ludzi z całego świata do wspólnej pracy nad stworzeniem zawsze aktualnej i coraz bardziej szczegółowej mapy światowej sieci drogowej. Efektem projektu jest OpenStreetMap – mapa ponad 200 krajów aktualizowana co miesiąc.

Przykłady aplikacji offline współpracujących z OpenStreetMap to:

 • Komoot
 • MapFactor Navigator
 • OsmAnd

Ponadto materiał projektu OpenStreetMap jest również zaimplementowany na wielu stronach internetowych zamiast klasycznego linku Google Maps.

Zalety aplikacji opartych na OpenStreetMap nad Google Maps

Aplikacje oparte na OpenStreetMap mają różne mocne strony, ale też i słabości. Istnieje wiele zalet tych aplikacji w porównaniu z Google Maps:

 • Komoot and Co. śledzą bezpłatnie : dane o Twojej lokalizacji nie będą przesyłane do Google i Facebooka. Ponadto dane użytkownika są zapisywane anonimowo: Twoje imię i nazwisko oraz lokalizacja nie są zapisywane razem.
 • Zakres funkcji, zwłaszcza w przypadku OsmAnd, jest większy: masz dostęp do materiałów map morskich za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Aplikacja oferuje również specjalne funkcje dla narciarzy, turystów pieszych i rowerzystów. Aplikacja oferuje również dodatkowe funkcje do zwiedzania i korzystania z lokalnego transportu publicznego.

Te mocne strony Komoot and Co. w różnych aplikacjach są uzupełniane przez zalety specyficzne dla aplikacji: na przykład możliwość dostosowania ustawień prywatności.

Wady aplikacji opartych na OpenStreetMap w porównaniu z Google Maps

Oprócz tych zalet alternatyw Google Maps, które korzystają z OpenStreetMap, istnieją również wady:

 • Płatna wersja premium : aby korzystanie z wymienionych aplikacji było całkowicie wolne od śledzenia, często konieczne jest pobranie płatnych wersji premium
 • Aktualność : dzięki często chwalonej aktualności usługi online nie tylko łatwiej znajdziesz miejsce docelowe w Mapach Google , ale także będziesz nawigować mniej podatny na błędy.
 • Również ze względu na regularne aktualizacje Map Google zawsze pojawiają się nowe funkcje, które można dostosować pod kątem ochrony danych i prywatności.

Decyzja dotycząca lidera rynku Map Google lub jednej z wielu alternatyw należy do Ciebie. Zawsze zalecane jest staranne rozważenie własnych interesów i standardów.

Motocykl: komfort i bezpieczeństwo idą w parze

W szczególności planowanie trasy motocyklem wymaga dobrego i prostego systemu nawigacji, który skupia się na potrzebach jednośladów. Calimoto jest dostępny jako aplikacja na urządzenia mobilne z systemem Android i iOS, a także działa w trybie offline.

aplikacji Calimoto znajdziesz szeroką gamę różnych funkcji, które odciążą Cię od planowania, aż po realizację i archiwizację wycieczek motocyklowych:

 

 • Inspiracja : Możesz wybierać spośród wielu sugerowanych tras w Niemczech i na całym świecie
 • Planowanie : zaplanuj trasę na komputerze, tablecie lub smartfonie i korzystaj z niej w trybie offline
 • Funkcja Navi : komunikaty głosowe są specjalnie zaprojektowane do dynamicznej nawigacji motocyklistów
 • Bilans: Otrzymujesz informacje o przejechanych kilometrach, zakrętach, wysokości, nachyleniu i przyspieszeniu
 • Wspomnienia : Prowadź dziennik podróży, aby zbierać i wygodnie udostępniać przejechane trasy

Calimoto charakteryzuje się algorytmem krzywych, który oblicza krzywe na podstawie danych geograficznych i ostrzega w odpowiednim czasie na niektórych odcinkach trasy. Oprócz Calimoto istnieją inne zastosowania dla entuzjastów sportów motorowych wszelkiego rodzaju, takie jak taśmy nośne czy wycieczki rowerowe. Ta ostatnia aplikacja oferuje wyjątkową możliwość cyfrowego zapisania punktu na trasie i późniejszego odnalezienia go. Jeśli jesteś w miejscu, które chciałbyś odwiedzić ponownie, zaznacz je na mapie, kładąc dłoń płasko na czujniku zbliżeniowym na ekranie.

Auto Special: więcej niż tylko nawigacja

Oprócz nawigacji istnieją również inne wymagania w sektorze motoryzacyjnym, które są objęte aplikacjami do podróży. Możesz …

 • Dzięki Garmin-Radar-Info możesz teraz omijać wszystkie fotoradary za darmo
 • Znajdź tanie miejsca parkingowe – bezstresowo dzięki parkowi i radości
 • Używaj swojego smartfona jako darmowego asystenta samochodowego

W ten sposób aplikacje stają się pomocnymi cyfrowymi towarzyszami w podróży.

Podróżuj i spotykaj się: podróżuj razem z odpowiednią aplikacją

 

Podróżni już dawno wyszli poza prywatne samochody. Istnieją praktyczne aplikacje na smartfony, szczególnie do podróżowania komunikacją miejską i do poznawania kraju i jego mieszkańców. Masz następujące możliwości:

 

 • skorzystaj z kalkulatora taksówek jako bezpłatnej aplikacji na Androida podczas wycieczki po mieście lub spaceru
 • Zaoszczędź pieniądze w pociągu za pomocą kilku kliknięć dzięki wspólnemu przejazdowi
 • bądź dobrze poinformowany o często uczęszczanych trasach z pandą wahadłową
 • Znajdź swoją drogę bezpiecznie dzięki darmowemu tłumaczowi Google , nawet bez połączenia Wi-Fi
 • chroń swoją prywatność w podróży dzięki systemowi nawigacji dla pieszych bez GPS

Ten wybór to tylko wybór z szerokiej gamy zastosowań w podróży.

Wniosek: we właściwym miejscu we właściwym czasie z odpowiednią aplikacją do pracy w podróży

 

Aplikacje mobilne na smartfony czy tablety stały się nieodzowne w dzisiejszym codziennym życiu. Zwłaszcza ci, którzy dużo podróżują, mogą wykorzystać potencjał licznych aplikacji w podróży.

Dzięki praktycznym aplikacjom smartfon to nie tylko system nawigacji, ale wszechstronny. Wspomaga Cię informacjami o ruchu drogowym w celu orientacji, planowania trasy, spontanicznego omijania korków i ogólnie podczas podróży – zmotoryzowanej lub nie.