Kategorie
Blog

Tajne funkcje Map Google: Czy znasz już te praktyczne funkcje?

Prawdopodobnie używasz Map Google, aby codziennie nawigować do biura, domu i innych miejsc. Ale planista trasy może zrobić znacznie więcej, nie wszyscy znają te tajne funkcje Google Maps.

Prawdopodobnie codziennie korzystasz z Map Google, aby dotrzeć z punktu A do punktu B. Ale planista tras może zrobić znacznie więcej. Poniżej przedstawimy Ci praktyczne funkcje Map Google , których na pewno nie znasz, i wyjaśnimy, jak możesz korzystać z tych „tajnych funkcji”.

Powiększ jednym palcem

Aby powiększyć Mapy Google w telefonie, prawdopodobnie zawsze używasz gestu rozsunięcia – zwanego również szczyptą, aby powiększyć. Ale co zrobić, gdy nie masz wolnych dwóch palców? Nie ma problemu. W osobnym tekście pokażemy, jak jednym palcem można powiększyć Mapy Google .

Korzystaj z Map Google w trybie offline

Okej – co prawda prawdopodobnie słyszałeś, że możesz również korzystać z Google Maps w trybie offline, jeśli wcześniej pobrałeś niezbędne mapy. Ale jak to działa? Na próżno szukać przycisku z napisem „Pobierz”. W osobnym przewodniku pokażemy, jak korzystać z Map Google w trybie offline .

Określ współrzędne

Jeśli potrzebujesz określonej pozycji na drodze lub w terenie, niezbędne są współrzędne. Pokażemy Ci, jak używać Map Google do określania współrzędnych dowolnej lokalizacji w krajobrazie i jak później do nich wrócić.

Street View World Tour

Dzięki Google Street View możesz oglądać ulice na całym świecie. Ale czy wiesz, że możesz również wspiąć się na Mont Blanc z usługą fotomapy? Nie? W poniższej galerii przedstawiamy wiele miejsc, które można zwiedzać za pomocą funkcji Street View.

Poznawaj świat dzięki Street View

Możesz odkrywać te miejsca za pomocą Google Street View

Mapy Google informują o korkach na drodze do pracy

Przed wyjazdem z pewnością sprawdzisz w Mapach Google, czy na planowanej trasie nie ma korków, placów budowy itp . Ale czy wiesz, że Mapy Google mogą automatycznie informować Cię o problemach w drodze do pracy rano? nie Wystarczy raz ustawić trasę do pracy.

Aby to zrobić, wykonaj następujące czynności: Otwórz Mapy Google i kliknij „Dojazdy” na dole ekranu. Wpisz tam swój dojazd, w tym celu musisz podać swój adres domowy i adres pracy. Możesz również określić preferowany środek transportu i czas dojazdu. Następnie dotknij trzech kropek u góry ekranu i wybierz „Ustawienia dojazdów”. Następnie aktywuj opcję „Otrzymuj powiadomienia o dojazdach”. Jeśli wystąpią problemy z dojazdem, otrzymasz powiadomienie push.

Zobacz odwiedzone miejsca

Przyjaciel lub znajomy chce wyjechać na wakacje w to samo miejsce, w którym już byłeś i dajesz mu napiwek, aby zatrzymał się w małej tawernie w porcie z czerwoną markizą. Ale po prostu nie pamiętasz nazwy restauracji? Mapy Google również mogą tu pomóc . Jeśli aktywowałeś historię lokalizacji , możesz wyświetlić odwiedzone miejsca na osi czasu.

Tak je wywołasz: Otwórz Mapy Google i wpisz w polu wyszukiwania, a następnie wybierz pozycję menu „Więcej” na następnym ekranie. Następnie przejdź do zakładki „Odwiedzone” i kliknij „Oś czasu”. Teraz możesz przywołać odwiedzone miejsca według daty lub korzystając z widoku mapy.

Hej człowieku – gdzie jest mój samochód?

Jeśli, jak Ashton Kutcher w filmie o tym samym tytule, często zadajesz sobie to pytanie, ta funkcja Map Google jest zdecydowanie warta obejrzenia! Aplikacja pozwala zapisać dokładną pozycję parkingową na parkingu. Później możesz dać się zaprowadzić do samochodu. W ten sposób oszczędzasz miejsce parkingowe w Mapach Google.

Kiedy jedziesz w nieznanym środowisku, znalezienie zaparkowanego samochodu może czasem zająć trochę czasu. Pokażemy Ci, jak szybko i łatwo zaoszczędzić miejsce parkingowe w Mapach Google.

Nie każdy potrafi odnaleźć się na mapie, a kompas w niektórych telefonach też nie jest najlepszy. W takich przypadkach Mapy Google oferują opcję Live View. To pokazuje, jak przejść przez rozszerzoną rzeczywistość bezpośrednio w polu widzenia. Aby to zrobić, uruchom nawigację i wybierz „Podgląd na żywo”. Teraz trzymaj telefon na wysokości oczu i postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie.

Udostępnij lokalizację na żywo za pomocą Map Google

Czy umówiłeś się na spotkanie ze znajomymi na uliczny festiwal lub inną imprezę plenerową? Ale nie znalazłeś dokładnego miejsca spotkania na miejscu? Wtedy ta funkcja Map Google może być bardzo pomocna. Ponieważ planer trasy umożliwia udostępnianie swojej lokalizacji na żywo. W ten sposób Twoi znajomi mogą zobaczyć, gdzie jesteś i szybciej Cię znaleźć, jeśli tam będziesz.

Aby udostępnić swoją lokalizację, wykonaj następujące czynności: Otwórz Mapy Google i zlokalizuj swoją lokalizację, dotykając ikony GPS (patrz zdjęcie po prawej). Następnie dotknij swojej lokalizacji i wybierz „Udostępnij lokalizację”. Lokalizację można następnie udostępniać kontaktom przez określony czas lub do momentu jej dezaktywacji. Możesz wysłać lokalizację za pośrednictwem dowolnego komunikatora. Możesz także udostępnić swoją lokalizację na żywo bezpośrednio z WhatsApp.

Jedna aplikacja dla wszystkich środków transportu publicznego

Jeśli dużo korzystasz z transportu publicznego, potrzebujesz wielu aplikacji, aby poruszać się po dowolnym mieście. Ponownie, Mapy Google są alternatywą. Ponieważ Google Maps oferuje teraz nie tylko informacje o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym, ale także informacje o godzinach odjazdów S-Bahn i U-Bahn w największych niemieckich miastach. Wystarczy zaplanować trasę, a następnie wybrać transport publiczny. Zwykle nie można jeszcze kupić biletów. Obecnie jest to możliwe tylko za granicą.

Mapy Google jako zamiennik trackera fitness

Chcesz pobiegać, ale Twój monitor fitness lub smartwatch jest pusty i nie chcesz zabierać ze sobą telefonu komórkowego? Planer trasy Google również może tutaj pomóc. Ponieważ możesz później zmierzyć swoją trasę biegową za pomocą Google Maps , a tym samym określić, ile kilometrów pokonałeś.

W tym przewodniku pokażemy, jak możesz zmierzyć dystans biegowy za pomocą Google Maps na komputerze i w aplikacji, a także jakie masz alternatywy.

Jeśli nadal pamiętasz, kiedy zacząłeś i kiedy wróciłeś do domu, możesz nawet określić średnią prędkość (tempo) na podstawie czasu i odległości. Dzięki tym podstawowym danym możesz wypełnić jednostkę ręczną wieloma aplikacjami fitness, a tym samym uniknąć przerw w śledzeniu treningu.

Zadzwoń po taksówkę za pomocą Google Maps

Potrzebujesz taksówki, ale nie masz pod ręką odpowiedniego numeru lub aplikacji? Następnie skorzystaj z Map Google, aby wezwać taksówkę. W tym celu zaplanuj trasę, a następnie wybierz „Taxi” jako środek transportu. Osiąga się to poprzez symbol machającego użytkownika z walizką. Mapy Google pokażą Ci listę różnych dostawców i ich ceny. Dowiesz się również, jak długo trzeba czekać na taksówkę. Następnie możesz zainstalować aplikację dostawcy z Map.

Wymawiaj w Mapach Google adresy i miejsca za granicą

Google połączył usługę map Google Maps z programem tłumaczeniowym Google Translate . Jeśli szukasz adresu lub miejsca za granicą, obok niego pojawi się symbol głośnika. Gdy to naciśniesz, Google Maps wymawia adres lub nazwę w lokalnym języku. Na przykład, możesz szybko i łatwo podać chińskiemu taksówkarzowi adres swojego hotelu – bez konieczności samodzielnego mówienia po chińsku.

Zamów jedzenie przez Google Maps

Czy wiesz, że możesz korzystać z Map Google nie tylko do wezwania taksówki czy uzyskania wskazówek dojazdu, ale także do dostarczenia jedzenia? Pokażemy Ci, jak zamówić pyszny posiłek w Mapach Google.

Znajdź miejsca bez adresu

Adres jest szybko wpisywany w Mapach Google, ale jak powiedzieć planerowi trasy, że chcesz jechać do małego parku za kościołem lub na ten parking w pobliżu portu? Nie każde miejsce ma adres, a jeśli nawet, to nie zawsze go znamy. Współrzędne GPS można wprowadzić na Google Maps, ale nawigacja z kodami Plus jest wygodniejsza .

To system adresowy stworzony przez Google, za pomocą którego do wybranych kwadratów siatki przypisujesz kod składający się z cyfr, liter i znaku plus. Upraszcza to wprowadzanie danych. Kod plus „9F4MG98H+G3” prowadzi do Bramy Brandenburskiej.

Jeśli podoba Ci się to jeszcze łatwiej, skorzystaj z alternatywy Plus Code „ What3Words ”, która działa podobnie, ale do opisania miejsca używa trzech słów zamiast liter i cyfr.

Wyświetl numery przypadków koronowych

Opcjonalnie Mapy Google pokazują również liczby koron w regionie docelowym podczas planowania podróży. Na pierwszy rzut oka możesz zobaczyć, czy wznoszą się, czy opadają – możesz więc zdecydować, czy chcesz rozpocząć podróż, czy nie. W ten sposób aktywujesz mapę Corona w Mapach Google .