Tag: fotelik samochodowy

Czy w TAXI trzeba zapinać pasy?

Prawo o ruchu drogowym (art. 39) mówi: Kierujący pojazdem samochodowym oraz osoba przewożona takim pojazdem wyposażonym w pasy bezpieczeństwa są obowiązani korzystać z tych pasów podczas jazdy, z zastrzeżeniem ust. 3. Obowiązek korzystania z pasów bezpieczeństwa nie dotyczy: osoby mającej orzeczenie lekarskie o przeciwwskazaniu do używania pasów; kobiety o widocznej ciąży; kierującego taksówką osobową podczas

Jak prawidłowo przewozić dziecko w samochodzie?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami każde dziecko od chwili narodzin (przejazd ze szpitala) do osiągnięcia 150 cm wzrostu musi być przewożone w foteliku samochodowym. Kryterium wieku, 12 lat, ma znaczenie jedynie w sytuacji, w której: dziecko skończyło 12 lat (osiągnęło kryterium) ale mierzy mniej niż 150 cm – wtedy nadal przewożone jest w foteliku. dziecko jest wyższe niż