Tag: alkohol

Czy można prowadzić samochód po piwie bezalkoholowym?

Prowadzenie pojazdu po spożyciu piwa bezalkoholowego jest dopuszczalne i zgodnie z prawem. Pod warunkiem, że spożywamy napój bezalkoholowy a nie niskoalkoholowy. Jak wspominałem w osobnym artykule, w teorii dopuszczalne jest wypicie, np. jednego piwa i prowadzenie pojazdu. Czy tak faktycznie jest (na mocy przepisów) zadecyduje m.in. waga, wzrost i stan zdrowia kierowcy, ilość wypitego napoju,

Ile można wypić alkoholu, żeby prowadzić samochód?

Przepisy określające dopuszczalne limity spożycia alkoholu czy też jego stężenia podczas prowadzenia pojazdów, znajdziemy w Kodeksem Karnym, art. 115 §16 § 16. Stan nietrzeźwości w rozumieniu tego kodeksu zachodzi, gdy: 1) zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila albo prowadzi do stężenia przekraczającego tę wartość lub 2) zawartość alkoholu w 1 dm3 wydychanego powietrza przekracza 0,25 mg