Przegląd samochodu cena

Przegląd samochodu, co jest potoczną nazwą od badania technicznego pojazdu, kosztuje 98 zł i jest to cena, która obowiązuje w całym kraju. Do tej ceny należy doliczyć opłatę ewidencyjną w kwocie 1-3 zł. Należy również zwrócić uwagę, że poza ceną badania technicznego, cennik obejmuje też tzw. badanie cząstkowe.

Badanie techniczne pojazdu to badanie wykonywane dla większości pojazdów co 12 miesięcy. Warunkiem otrzymania wyniku pozytywnego, jest przejście całego badania bez wskazywania problemów technicznych pojazdu. Przegląd samochodu obejmuje więc główne i podstawowe elementy, niezbędne do bezpiecznej jazdy, jak światła, sprawność hamulców, układu zawieszenia, jakość spalin, dostępność gaśnicy, itp.. W teorii nie jest to dużo, w praktyce, są to elementy pojazdu, których awaria, uszkodzenie, niesprawność, powoduje najwięcej przyczyn wypadków i kolizji. Ostatnim elementem jest tak naprawdę silnik, którego badanie techniczne nie obejmuje, ale sprawdzana jest jakość spalin.

Poprawna nazwa okresowego przeglądu pojazdu to badanie techniczne. Mówi się o nim przegląd samochodu czasami przegląd techniczny, itp.. Dlatego też użytkownicy korzystający z Google wpisują przegląd samochodu cena, a nie badanie techniczne cena. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę, że istnieją osobne pojęcia, jak przegląd techniczny samochodu, które odnoszą się, np. do przeglądów wykonywanych przez salony motoryzacyjne, itp.. Wtedy nie jest wykonywane badanie techniczne, które skutkuje pozytywnym wpisem do dowodu rejestracyjnego, a wykonywany jest po prostu przegląd okresowy, który może być konieczny do przedłużenia gwarancji pojazdu.