Ile mogę wypić żeby prowadzić samochód na Wszystkich Świętych?

Jeśli wpisałeś w Google pytanie, ile możesz wypić alkoholu aby prowadzić samochód podczas obchodów Wszystkich Świętych, to obawiam się, że masz problem. Może alkoholowy, a może zwyczajnie właśnie planujesz morderstwo. Nie wiem, czy chcesz zabić siebie, swoją rodzinę czy obce Ci osoby. Ale nie rób tego! Nie pij  jeśli chcesz prowadzić samochód. Nie pij jeśli chcesz wracać rowerem do domu. Proszę Cię o to nie tylko dziś, ale przez cały rok!

Ilę mogę wypić aby prowadzić samochód - alkomat!

Chociaż prawo dopuszcza spożywanie niewielkich ilości alkoholu i prowadzenie pojazdu, to przywilej ten powinien być okazjonalnym wyjątkiem a nie regułą stosowaną przy każdej okazji. Pragnę zwrócić Twoją uwagę nie tylko na fakt, że każdego roku nietrzeźwi kierowcy są sprawcami setek wypadków drogowych, ale także konsekwencje takiego wykroczenia (przestępstwa), bardzo szybko kończą ich możliwość co do prowadzenia pojazdów w przyszłości.

W okresie Wszystkich Świętych dodatkowo pomoże Ci w tym Policyjna akcja znicz, której celem jest m.in. eliminowanie kierowców prowadzących pojazd pod wpływem alkoholu i w stanie nietrzeźwości. Niedopuszczalnym jest, drogi kierowco, i wstydzić się powinieneś, aby w ogóle zadawać takie pytania. Nie ma na drogach miejsca dla tych, którzy własną przyjemność ze spożycia alkoholu, stawiają ponad własne oraz innych bezpieczeństwo. Nawet jeśli wydaje Ci się, że Twój organizm świetnie radzi sobie z alkoholem, możesz nie być świadomy tego, jakie konsekwencje dla zdolności postrzegania otoczenia, może zmienić niewielka ilość alkoholu w organizmie. To ile mogę wypić aby prowadzić samochód? Możesz nic nie pić i pokazać, że masz głowę na karku.

Ile mogę wypić alkoholu, żeby prowadzić samochód?

Jeśli planujesz pić z powodu Wszystkich Świętych (i nie tylko, bo masz do tego prawo cały rok), to zrób coś dla innych jeśli nie dla siebie. Zostań w domu, weź taksówkę lub skorzystaj z komunikacji miejskiej. Jeśli pijesz i idziesz na cmentarz, to Twoja sprawa, pamiętaj mimo to, że tu także jako pieszy i niechroniony uczestnik ruchu, masz swoje prawa i obowiązki. M.in. obowiązek zachowania ostrożności i stosowania się do przepisów i sygnałów drogowych, zwłaszcza, że w wielu miejscach w Polsce, w najbliższych dniach zostanie zmieniona organizacja ruchu.

Nie ulegaj pokusie i zastanów się teraz, na trzeźwo, ile możesz stracić decydując się na tak nieodpowiedzialny ruch jakim jest kierowanie pojazdu pod wpływem alkoholu. Konsekwencje finansowe, prawo jazdy, konsekwencje zawodowe oraz wyrzuty sumienia spowodowane morderstwem. Nikt nieświadomie nie wsiada za kółko i nie prowadzi pojazdu pod wpływem alkoholu, dlatego nie bądź zaskoczony, gdy zostaniesz nazwany mordercą.

  • Nadal zastanawiasz się ile mogę wypić aby prowadzić samochód? Naprawdę nadal się nad tym zastanawiasz? 

Jeśli spożycie alkoholu jest silniejsze, skorzystaj, np. z oferty napojów bezalkoholowych 0%. Zapewniam Cię, że nikt jeszcze od tego nie umarł, że wypił piwo bezalkoholowe.

Piwo bezalkoholowe a prowadzenie samochodu – można jechać po piwie?