Wirtualny alkomat – Kiedy mogę prowadzić samochód po alkoholu?

Wirtualny alkomat czyli kalkulator promili dostępny w sieci Internet, pozwoli Ci obliczyć przybliżony czas trzeźwienia oraz ilość promili alkoholu we krwi. Kalkulator promili pozwala określić przybliżony stan trzeźwości, ile promili możesz mieć, kiedy w końcu wytrzeźwiejesz i czy możesz jechać samochodem. Czy wirtualny alkomat jest wiarygodny?

Ilę mogę wypić aby prowadzić samochód - alkomat!

Chcesz skorzystać z wirtualnego alkomatu? Wpisz w Google: wirtualny alkomat lub kalkulator promili. Określ budowę swojego ciała, co jadłeś, ile wypiłeś, kiedy skończyłeś pić. Sprawdź wynik. Pamiętaj, aby brać poprawkę i nie żałować sobie czasu na odpoczynek. Nigdy nie prowadź pojazdu pod wpływem alkoholu. Jeśli chcesz sprawdzić czy jesteś trzeźwy, nie jedź na komisariat samochodem. Jeśli chcesz sprawdzić czy jesteś trzeźwy, idź pieszo lub pojedź komunikacją miejską na komisariat policji.

Kalkulator promili zwany wirtualnym alkomatem to narzędzie stworzone na podstawie algorytmów matematycznych. Bazuje on na przybliżonych wartościach, określonych na podstawie średniej z wielu badań. Należy pamiętać, że każdy człowiek ma nie tylko inny czas przyjmowania alkoholu do krwi, co także jego spalania, wydalania. Zależności może być naprawdę wiele, od stanu zdrowia, wagi, płci, aktywności fizycznej, tego co zjedliśmy, kończąc na rodzaju i ilości wypitego alkoholu, a nawet jego składzie. Czy narzędzie które korzysta ze statystyk może być wiarygodne?

Przeczytaj także:

Kalkulator promili nie daje 100% wiarygodnego wyniku

Wirtualny alkomat nie jest narzędziem które daje 100% poprawny wynik, ale może pomóc nam oszacować czas jaki będziemy potrzebowali aby czuć się dobrze. Pewnie nie raz zdarzyło Ci się wypić jedno, może dwa piwa, po których następnego dnia czułeś się po prostu źle. Niewielka ilość alkoholu mogła wpłynąć znacząco na Twój organizm. A efektem może być nie tylko zawartość alkoholu we krwi, ale także nasze samopoczucie, zmęczenie organizmu.

Co grozi za jazdę pod wpływem alkoholu?

Korzystając z wirtualnego alkomatu, należy brać dużą poprawkę na błąd pomiaru. Nawet jeśli dokładnie określimy nasze predyspozycje i ilość wypitego alkoholu, warto zawsze dodać sobie trochę czasu. Teoretycznie, normalnej budowy mężczyzna, około 90 kg wagi, 188 cm wzrostu, po 4 piwach i kolacji, powinien wytrzeźwieć i dojść do siebie już po dobrych kilku godzinach. Czy jednak takie obliczenia wirtualnego alkomatu przekładają się na faktyczną gotowość do jazdy?

Piwo bezalkoholowe a prowadzenie samochodu – można jechać po piwie?

Wirtualny alkomat nie uwzględnia wszystkich reakcji organizmu

Spożycie alkoholu powoduje różne reakcje organizmu, które są typowe dla człowieka, począwszy od zaburzenia koncentracji, euforii, zaburzeń równowagi, pogorszenia zdolności logicznego myślenia. Te same objawy mogą występować też przy zmęczeniu organizmu, czyli stanie, który następuje następnego dnia od spożycia alkoholu.

Spożycie piwa bezalkoholowego też może mieć wpływ na to w jaki sposób postrzegamy otoczenie i jak się zachowujemy. Pomimo zerowej ilości alkoholu, piwo bezalkoholowe jest produkowane z tych samych składników co piwo alkoholowe.

Gdzie mogę zbadać się alkomatem?

Najszybszą drogą do sprawdzenia czy jesteś trzeźwy jest odwiedzenie komisariatu policji lub zatrzymanie patrolu drogowego. Pamiętaj, jeśli zdecydujesz się na badanie alkomatem, dobrze abyś nie prowadził samochodu. Niektórzy kierowcy sprawdzają trzeźwość, jadąc na komisariat samochodem, po czym tracą prawo jazdy. Skorzystaj z komunikacji miejskiej lub wybierz się na spacer aby sprawdzić trzeźwość na alkomacie. Policja nie korzysta z narzędzi typu wirtualny alkomat. Kalkulator promili i jego wynik nie mogą być też argumentem, czemu prowadziłeś pojazd.

Jeśli chcesz kupić własny alkomat, skorzystaj z porad profesjonalistów. Tanie alkomaty mogą mieć ogromny błąd pomiarowy, a nieodpowiednio użyte będą nadawały się do wyrzucenia lub ponownej kalibracji. Nawet po pierwszym użyciu. W alkomat nie wolno dmuchać zaraz po spożyciu alkoholu, a dopiero po pewnym czasie. Wirtualny alkomat nie psuje się, ale nie ma kontaktu z twoim organizmem.