Ile można jeździć na zaświadczeniu od diagnosty?

Jeśli posiadany przez Ciebie pojazd nie przeszedł badania technicznego, masz 14 dni na to aby je dokończyć. Przegląd robisz na podstawie zaświadczenia wystawionego od diagnosty. Zaświadczenie to wystawiane jest na czas 14 dni, w tym samym czasie nie posiadasz pieczątki w dowodzie rejestracyjnym.

Zaświadczenie nie ma na celu przedłużyć zdolność poruszania się niesprawnym pojazdem, co umożliwia Ci powrót na tę samą stację diagnostyczną, celem dokończenia badania. Sprawdzane są już tylko te części składowe badania, które nie zostały uznane przy pierwszym podejściu.

Auto nie przeszło przeglądu technicznego – co zrobić?

Pamiętaj, że pojazd uczestniczący w ruchu drogowym musi być do niego dopuszczony. W praktyce, w przypadku kontroli policji i uznania braku ważnego przeglądu, o ile nie ma rażącego zaniedbania w stanie pojazdu, policja kieruje Cię na badanie techniczne. Jednocześnie odbiera dowód rejestracyjny ale także wystawia stosowne zaświadczenie. M.in. z tego powodu nie musimy od razu obawiać się mandatu, za przekroczenie terminu. Musimy jednak być świadomi, że brak ważnego badania i zatrzymanie do kontroli, będzie skutkowało odebraniem dowodu. Odzyskamy go dopiero po wykonaniu badania.

Ile można jeździć na zaświadczeniu od diagnosty? Masz 14 dni aby dokończyć badanie techniczne z już naprawionymi usterkami. Pamiętaj jednak, że jeśli w tym czasie udasz się na inną stację diagnostyczną, zaświadczenie to nie będzie miało żadnej mocy. Badanie techniczne będziesz musiał zacząć od nowa opłacając je z góry.