Czy jazda prawym pasem ruchu jest obowiązkowa?

Zacznijmy od podstawowego pytania: czy jazda prawym pasem ruchu jest obowiązkowa?  Zgodnie z art. 16 ust. 4 kierujący pojazdem jest obowiązany jechać możliwie blisko prawej krawędzi jezdni. Jeżeli pasy ruchu na jezdni są wyznaczone, nie może zajmować więcej niż jednego pasa ruchu. Generalnie ujmując, w naszym kraju obowiązuje ruch prawostronny, który nie wynika jedynie z … Czytaj dalej Czy jazda prawym pasem ruchu jest obowiązkowa?